Izba Przemysłowo – Handlowa Polska – Azja
Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi (WSGE)
zapraszają na
Konferencję Naukowo – Biznesową „Polska – Indie – Sri Lanka. Nowe możliwości wymiany handlowej”
która odbędzie się w dniu 13 Marca 2018 roku
w siedzibie WSGE - ul. Sienkiewicza 4, 05-410 Józefów
Zapraszamy na stronę internetową Konferencji dostępną TUTAJ
Program konferencji do pobrania TUTAJ
Celem konferencji jest stworzenie platformy dialogu gospodarczego - współpracy i wymiany ekonomicznej w zakresie handlu, nauki oraz transferu technologii, przedstawienie najnowszych zmian i trendów w obszarze możliwości międzynarodowej wymiany handlowej oraz prowadzenia biznesu w warunkach wielokulturowych, a także zidentyfikowanie barier i zaproponowanie rozwiązań umożliwiających optymalizację współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Indiami oraz Sri Lanką.
Konferencja jest przedsięwzięciem o charakterze naukowo – gospodarczym mającym zasięg międzynarodowy, łączącym w sobie wątki natury teoretycznej z praktyką i realiami działania podmiotów w otoczeniu biznesowym. W ramach wydarzenia odbędą się zarówno wykłady i prezentacje o charakterze akademickim, jak również dyskusje i wymiany poglądów zaproszonych przedstawicieli świata biznesu – zarówno polskiego, indyjskiego, jak też pochodzącego ze Sri Lanki, w tym reprezentantów firm funkcjonujących na rynkach wzajemnych.
Wystąpienia konferencyjne mają na celu transfer wiedzy na temat rynków oraz kreowanie nowych możliwości współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Indiami oraz Sri Lanką. Podjęta będzie problematyka indyjskiej kultury biznesowej i modele dochodzenia do najkorzystniejszych rozwiązań kontraktowych. Istotnym elementem konferencji będzie przegląd możliwości oferowanych wzajemnie przez rynki pracy oraz instytucje o charakterze edukacyjnym w kontekście możliwości pozyskiwania wykwalifikowanych kadr dla zabezpieczenia rosnących potrzeb pracodawców w naszym kraju.
Wystąpienia konferencyjne są co do zasady prowadzone w języku polskim, po uzgodnieniu z organizatorami możliwe jest na zasadzie wyjątku również wystąpienie w języku angielskim.
Adresatami konferencji są biznesmeni, badacze, doktoranci i praktycy takich kierunków jak: ekonomia, biznes i psychologia kultur.
Udział w konferencji jest bezpłatny.