+48 22 789 19 03 rektorat@wsge.edu.pl

AKADEMICKA BIBLIOTEKA CYFROWA

Nasza uczelnia dołączyła do projektu umożliwiającego studentom niewidomym, słabowidzącym i z innymi niepełnosprawnościami czytanie materiałów w formacie czarnodrukowym i podjęła współpracę z Uniwersytetem Warszawskim jako uczelnia partnerska. W ramach współpracy możliwe jest korzystanie z zasobów zgromadzonych przez inne uczelnie jak i również udostępnianie w ABC materiałów zaadaptowanych na potrzeby własnych studentów

O Akademickiej Bibliotece Cyfrowej – Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami  Uniwersytetu Warszawskiego

Akademicka Biblioteka Cyfrowa to ogromna baza zbiorów cyfrowych książek i podręczników akademickich przygotowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Baza ta wciąż jest poszerzana o nowe pozycje zamawiane przez studentów z niepełnosprawnościami i przygotowywane przez specjalistyczne ośrodki adaptacji na Uniwersytecie Warszawskim lub uczelniach partnerskich. Zawartość katalogów biblioteki można przejrzeć na stronie www.abc.uw.edu.pl bez konieczności zakładania konta.

Więcej informacji o projecie na stronie BIBLIOTEKI w zakładce Akademicka Biblioteka Cyfrowa.